Το Έργο Μας

Ονοματεπώνυμο Σχολείο Ανέλαβε:
Κατσανεβάκης Σ.
Κατσανεβάκης Στέλιος
Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου (Α2)Κατασκευή της δυναμικής ιστοσελίδας με καθαρό κώδικα προγραμματισμού HTML, PHP και Javascript. - Εγκατάσταση τοπικού δικτύου σεισμογράφου με τοπικό υπολογιστη και διαδίκτυο. - Εγκατάσταση και ρύθμιση των λογισμικών του σεισμογράφου. - Ανάλυση των νέων σεισμογραφημάτων και ενημέρωση της ιστοσελίδας.
Κανδαράκης Μ.
Κανδαράκης Μιχάλης
Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου (Α2)Δημιουργία CD παρουσίασης της εργασίας. - Εγκατάσταση δικτύου σεισμογράφου με υπολογιστη και διαδίκτυο. - Εγκατάσταση απαραίτητων λογισμικών. - Ανάλυση των νέων σεισμογραφημάτων.
Κιάσσος Π.
Κιάσσος Παντελής
Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου (Α2)Λήψη φωτογραφιών ομάδας και κατανομή τους. - Δημιουργία ενημερωτικού φυλλαδίου με τα αναγκαία μέτρα πρόληψης σε περίπτωση σεισμού.
Λουφαρδάκη Ε.
Λουφαρδάκη Ευτυχία
Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου (Α3)Εύρεση και επεξεργασία κειμένων. - Μετάφραση κειμένων από γαλλικά και αγγλικά στα ελληνικά.
Φυντικάκης Γ.
Φυντικάκης Γιώργος
Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου (Α5)Εγκατάσταση τοπικού δικτύου υπολογιστών και σύνδεση του δικτύου στο internet. - Σύνδεση του σεισμογράφου στο τοπικό δίκτυο και ρύθμιση του λογισμικού του σεισμογράφου.
Μαυριγιαννάκη Α.
Μαυριγιαννάκη Αργυρώ
Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου (Α3)Συλλογή πληροφοριών από την ελληνική και ξένη βιβλιογραφία και το διαδίκτυο. - Μεταφράση τους απο Γαλλικά και Αγγλικά στα Ελληνικά.
Λαμπάκης Γ.
Λαμπάκης Γιώργος
Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου (Α3)Συλλογή και επεξεργασία πληροφοριών σχετικών με τους σεισμογράφους και τα μέτρα πρόληψης των σεισμών. Διασύνδεση του GPS με το τοπικό δίκτυο και το σεισμογράφο.

texnomatheia@hotmail.com