Το Έργο Μας

Ευχαριστίες

Η ομάδα καθηγητών και μαθητών του Γενικού Λυκείου Ακρωτηρίου που πραγματοποίησε το Πρόγραμμα ΤΕΧΝΟΜΑΘΕΙΑ κατά το σχολικό έτος 2007-8 αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει για την βοήθεια που προσέφεραν τους:

• Τσουρουπάκη Δημήτρη, Λυκειάρχη του σχολείου, που πάντα στηρίζει και προωθεί καινοτόμες δράσεις του σχολείου.
  • Μακρή Γιάννη, Κοκκίνου Ελένη και Χλούπη Γιώργο, από το Τ.Ε.Ι. Χανίων , για την πολύτιμη συμβολή τους σε θέματα θεωρητικά και τεχνικά που προέκυψαν κατά την διάρκεια του Προγράμματος.
  • Μανούσακα Μανούσο και Αρχοντάκη Αντώνη για την δικτυακή στήριξη .
  • Κιάσσου Αμαλία για τις ουσιαστικές συμβουλές στη διαμόρφωση των εντύπων.
  • Μάντακα Χριστίνα για την βοήθεια στη μετάφραση κειμένων από τα Γαλλικά.
  • Καρτσιώτης Θεόδωρος, μέλος της επιτροπής εμπειρογνωμόνων, υπεύθυνος για τη παρακολούθηση του έργου μας.
  • Ξενιτίδου Σοφία του Ιδρύματος Κέντρου Διάδοσης Επιστημών, για την άριστη συνεργασία σε όλη την διάρκεια του Προγράμματος.
  • Τον κ. Ιωάννη Παπαευσταθίου, Επιστημονικό Υπεύθυνο του προγράμματος Τεχνομάθεια V

Συνεργαζόμενος Φορέας Εργαστήριο Γεωφυσικής και Σεισμολογίας του ΤΕΙ Κρήτης με υπεύθυνο τον Διδάκτορα Μακρή Γιάννη τακτικό καθηγητή του Τμήματος Φυσικών Πόρων.

texnomatheia@hotmail.com